Vybavení kuchyně – musí se pro to něco udělat a nesedět s rukama v klíně

Při vybavení kuchyně se musí zařídit spousty věcí. Dejme tomu, že se člověk teprve nastěhoval a už má linku. Nyní je třeba tu linku také naplnit. Dnešní kuchyňské linky jsou dostatečně veliké, aby se do nich co nejvíc vešlo, v uvozovkách řečeno. Nahoru jsou obvykle talíře, do šuplíků lžíce, příbory a věci jim podobné a dolů zase hrnce a elektrické spotřebiče. Takové je obvyklé rozdělení. Jak postupovat – vybírat v klidu, nesoustředit se jen na cenovou nabídku, porovnávat kvalitu, neutrhnout se z řetězu, kupovat jen to, co je potřeba.
převaření mléka
Spotřebiče – Ohromně široké téma. Spotřebičů je vážně široká řada na dnešním trhu a každý je v zásadě na něco jiného.  Ta tam je klasika, kdy existoval jenom elektrický šlehač. Tahle doba je už dávno pasé a hospodyňky si velmi pochvalují, že mají na výběr tolik možností, které kdysi vůbec nebyli. Jako u všeho i zde je nabídka trojího druhu – malé, střední a velké.
Velké spotřebiče nezabírají jen místo. Mezi velké spotřebiče se obvykle řadí roboty s mnoha funkcemi. Marná to snaha – už to tak prostě je. Na druhé straně se s nimi velmi dobře pracuje a usnadní člověku dřinu, kterou by musel vynaložit. Člověk nemusí například míchat těsto v ruce, to je velká pomoc, protože než se takové těsto vypracuje, tak to chvíli trvá a kdo na to jaksi není zvyklý, tak by ho bolela ruka – kdežto s robotem je to bez práce. Codělá robot – šlehá, mele, hněte, mixuje.
Někdo si jen tak myslí, že zapojí do zásuvky a je hotovo. Ovšem takový robot  má k sobě i hojné příslušenství a tím pádem je třeba nasadit háky, když chceme hníst. Samozřejmě i mlýnek, jenž je v robotu obvykle příslušný, patří mezi velké pomocníky. Dřív to bylo na ruční pohon, dneska elektrický, který vše domácím kuchařinkám usnadní.
sníh z bílků
Pekárna je dnešní móda. Domácí pekárny zažily obrovský boom před už docela delší dobou. Všichni si ji pořizovali. Patří i dnes do vybavení kuchyně, i když každému se nejspíš nechce, když si může chleba koupit. Ovšem nic se nevyrovná tomu, když si člověk kousne do čerstvě upečeného domácího chleba. Nikdo se nemusí bát, že by to nesvedl, je u toho podrobný návod.