Křišťál je krásný


Když jsme se jako malí učili básničku o křišťálové studánce kde nejhlubší je les, vybavovali jsme si ji jako něco krásného. Protože křišťálově průzračná voda je blýskavé sluneční paprsky odrážející, a tudíž krásná jako… No prostě jako křišťál. Tedy jako onen kámen, který se nesporně odlišuje od běžného kamení.
Křišťál jakožto průhledný kámen vypadá skutečně dobře. Líbí se už i na první pohled, a není tedy divu, když si jím někdo vyzdobí své prostředí nebo ho využívá třeba i jako součást nějakého toho šperku.

křišťál

Ale nejen krása provází právě kámen nazývaný křišťál. Prý nám tento rovněž dodává energii jasnosti a manifestace, prý jde v jeho případě o čistotu, světlo, odraz a zesílení. A kdo je prý k takovému kameni připojen, bývá stejně jasný jako krystal právě tohoto. A proto imponuje mnoha z nás křišťál špice, díky které si můžeme vyklidit svoji duševní schránku.

A v mytologii různých světových končin získal křišťál i nejeden další smysl a význam. Někdy byl tento považován za led, který nikdy neroztaje, někdy se z tohoto vyrobené koule používaly k věštění budoucnosti. A byť už dnes o tomto obvykle pochybujeme nebo tomu vůbec nevěříme, přesto je leckdo svolný uvěřit tomu, že má takovýto kámen své léčivé vlastnosti. I když ho obvykle nepolykáme jako tablety ani ho nepoužíváme třeba jako čípky.

minerál

Někdy jsme prostě přesvědčení o tom, že je pro nás prospěšné mít takový kámen ve svém dosahu. A pak se třeba jeho krystaly obklopujeme a věříme, že tím děláme dobré rozhodnutí. A jak se traduje, i víra někdy uzdravuje.

A i když jsme v tomto ohledu naprosto skeptičtí, můžeme se takovým křišťálem obklopovat. Protože je pro nás i pohled na něj příjemný. A pokud je tomu tak i ve vašem případě, klidně si nějakou tu křišťálovou špici kupte. Abyste nemuseli něco podobného dlouho a dost možná i marně hledat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup