K čemu je solární plachta?

Člověk by si možná řekl, že solární plachta není nic zase až tak světoborného. Že je to prostě jenom něco, čím se dá přikrýt bazén, a šmytec. Co by na ní asi tak mohlo připadat člověku nějak výjimečného, že? Na kusu nějaké plachty.
Jenže ač se to někomu vůbec nemusí zdát, opak je pravdou. Tedy nemyslím opak ve smyslu, že by se takovou plachtou bazén přikrýt nedal, ale opak v tom smyslu, že je takováto věc člověku daleko užitečnější, než jak se to na první dojem jeví.
žena skáče šipku
Taková je totiž doslova převratnou novinkou. Něčím, co se vyloženě snadno používá, jednoduše se s tím manipuluje a na oplátku se od toho dočkáváme vcelku neocenitelných služeb.
Co nám tato solární plachta nabízí?
a) Ohřev vody, a to dokonce zdarma. Stačí ji jenom rozbalit a přetáhnout přes hladinu takového zahradního bazénu, a jakmile na tuto kdykoliv v průběhu dne zasvítí slunce, začne se voda pod ní díky ukrytým UV stabilizátorům ohřívat. Majitel bazénu tak nemusí nedobrovolně drkotat zuby v ledové vodě ani tuto ve venkovním bazénu pracně a/nebo draze a vesměs i zbytečně ohřívat nějakým jiným dostupným způsobem.
b) Tepelnou izolaci. Pokud tato plachta zůstane přes vodu natažena, zabraňuje v průběhu noci, oné chladnější části dne, tomu, aby bazén opět rychle vychladnul, a tak díky ní zůstává voda teplejší až do následujícího dne, kdy ji zase začne za slunečního svitu ohřívat.
c) Ochranu. Díky této plachtě stejně jako díky kterékoliv plachtě jiné nemohou do vody ve venkovním bazénu napadat nepříjemné nečistoty z okolí a tato (míněna voda) tak zůstane déle průzračnou.
Jakkoliv tedy nevypadá taková solární plachta nijak zvláštně, rozhodně se vyplatí si ji někde pořídit. Tedy přesněji vybrat si některou z těch, jež jsou i na našem trhu lehce k mání. A že jich k dostání je!
schůdky do bazénu
Podle tvaru si lze vybrat
1) obdélník,
2) kruh,
3) čtverec,
4) ovál,
5) nebo poloovál,
a podle barvy standardně
černou,
modrou,
nebo průhledně bílou.
Čímž mohu klidně skončit. Nyní už totiž víte vše podstatné. A je jenom na vás, jestli se rozběhnete nějakou takovou shánět nebo ne. Jestli tuto oželíte nebo spíš budete moudří.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup