Ideály o vlastním domě

Takový sen má snad každý z nás. Pokud možno ještě mít na zahradě dostatek místa na záhonky, přece jenom trochu čerstvé zeleniny nikdy neuškodí, také prostor vyhrazený pro děti, kde by mohly mít postavené herní prvky a vůbec by nebyl na škodu bazén a zahradní domeček. Sny jsou jedna věc a realita je pak druhá. Ne každý má bohužel možno si zakoupit bydlení ze svých úspor nebo snad ho získat darem. Pravděpodobně nebude jiné řešení, než hypotéční úvěr, ačkoliv ani to již za chvíli nemusí být úplná pravda.

dům

Hypotéční úvěr nebo stavební spoření

Dá se říci, že oba dva produkty spolu tak trochu zápasí a vyhrává zrovna ten, který má nižší úroky. To se zrovna povedlo po mnoha letech stavebním spořitelnám, kdy získaly lepší podmínky pro čerpání úvěru. Lepší sazba umožnila samozřejmě i vyšší zájem a v podstatě to vypadá, že to ještě chvilku potrvá, než se to změní. Je to jednoduché, pokud by se dal čerpat hypotéční úvěr v plné výši a to plných 100%, tak by nikdy nemohly získat prvenství. Takový úvěr byl výhodnější. Ovšem když banka zapůjčí pouhých 80% a ostatní si musí klient nějakým způsobem doplatit sám, pak je to velmi těžké. A to nemluvě o tom, když se zájemce dostane do finančních problémů, které mu neodvolí jít dál a skutečně není přes bankovní institut žádná šance.

hypotéka

Záznam v registru dlužníku

Těžko říci, zdali se budou na takové klienty tvářit s úsměvem a otevřenou náručí právě stavební spořitelny. Většinou si totiž musíte nějakou dobu šetřit, než budete žádat o možnost čerpání úvěru. Existuje určitě několik variant, ale s problémovým klientem se moc kladně smlouvy neuzavírají. Naštěstí je ještě kam se obrátit a získat lze tak i například 100% hypotéka, která bude uzavřena za férových podmínek. Pak již ani dům se zahradou nemusí zůstat snem. Podmínky jsou mnohdy na stejné úrovni, jako bychom žádali o úvěr v bance, proč teda čekat na nějakou další příležitost, když je právě na dosah ruky.