Bydlete bez stresu

Velký počet osob bydlí v nájemním bydlení. Znamená to, že nebydlí ve vlastním bytě, ale v bytě někoho, kdo jim ho za určitých podmínek propůjčuje k bydlení. Tento krok by měl každý dobře zvažovat. Může se mu stát, že nejenom bude platit poplatky, které nejsou adekvátní ke kvalitě nabízeného bydlení, ale v horším případě pak bude mít problémy nejen během pobytu, ale i tehdy, když se rozhodne nájem bytu ukončit. K tomu slouží určitá ochrana nájemce, které mu zabezpečí právní předpisy. Je ale mnoho lidí, kteří nemají žádné právní povědomí a na služby právních poraden nemají peníze. Ti jsou pak nejzranitelnější. Proto základem bezpečného nájmu bytu je správně sepsaná písemná smlouva.podpis smlouvy.jpg
Na co si dát pozor

  • Projděte si dobře trh s nájmem nemovitostí. Získáte přehled, za kolik se podobné nemovitosti pronajímají a zda není váš typ předražený.
  • Sejděte se nezávazně s pronajímatelem, vyptejte se na podrobnosti, všechny poplatky a úskalí, které mohou z nájmu vyplynout.
  • Buďte otevření, nic nezatajujte. Na rovinu povězte pronajímateli, v jakých podmínkách se nacházíte a co očekáváte.
  • Promluvte si o placení poplatků, proberte i možnosti, kdy se dostanete do problémů a jak by pronajímatel reagoval.
  • Smlouvu chtějte vidět, než dojde k podpisu, v klidu si jí prostudujte, nejlépe pak bod po bodu znovu s pronajímatelem.
  • Máte-li nejasnosti, neváhejte se zeptat v právní instituci. Nepodepisujte nic, čemu nerozumíte. Nestyďte se za to, že něčemu nerozumíte. Lépe se dvakrát zeptat než spadnout do nějaké právní léčky.
  • Pokud můžete, vyhledejte si na katastru nemovitostí majitele bytu a zkontrolujte, zda jde o tutéž osobu, která vám byt nabízí k pronájmu. Jsou takoví, kteří jsou falešnými nájemci a jen inkasují peníze, než vše vyjde najevo. Není dobré dostat se do takové situace.

sepsání dohody.jpg
Pronájem bytu není složité, je jen třeba obezřetnosti, abychom nespadli do pasti. Nejlepší volbou je vše řešit přes realitní kancelář, která má s tímto zkušenosti a je jen malá pravděpodobnost, že by vás poškodila.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup