Ubytování v hotelu Lednice nedaleko novogotického zámku

Novogotické stavby patří k nejnavštěvovanějším památkám na celém světě. V Evropě je obdivují lidé jak ze „starého kontinentu“, tak i ze zámoří. Staly se hitem zejména pro svůj vzhled, který, dle mínění mnoha historiků, je srovnatelný z hlediska estetického i proporcionálního doslova s pohádkovými výtvory.

zámek Lednice

Jedním z nejznámějších zámků, vystavěných v tomto duchu, je zámek Neuschwanstein v Bavorsku, který motivoval řadu filmařů, ovšem my máme velké štěstí, že se šlechtické rody na našem území nechaly ovlivnit fenoménem návratu gotiky do období průmyslové revoluce konce 19. století, a několik takových skvostů si tu můžeme prohlédnout na vlastní oči.

Novogotická architektura 19. století přitahuje pozornost milionů turistů

Jestliže jste milovníky historie a architektury, jistě nepřehlédnete a nenecháte si ujít pohled na úchvatné siluety zámků Hluboká nad Vltavou a Lednice. Zdá se až neuvěřitelné, že lidé byli tehdy schopni pouze s primitivním lešením a jednoduchými mechanismy a nástroji vytvořit stavby, které o desítky let své tvůrce přežily, dochované v původní podobě, pouze s minimálními požadavky na restaurační práce.

interiér zámku Lednice

Zámek Lednice byl do současné podoby přeměněn z původního renesančního sídla, o rozsáhlou přestavbu se zasloužili Lichtenštejnové. Tehdy šlo o významný šlechtický rod, který promlouval do kulturního a politického dění v celé Evropě, ovšem na základě Benešových dekretů jim byl zámecký areál včetně krajinného parku na konci druhé světové války odebrán.

Máte-li v plánu zámek Lednice s Lednicko-valtickým areálem shlédnout, jistě nebudete litovat. Sjíždí se sem každý rok statisíce turistů, těm se vyplatí ubytovat v některém komfortním hotelu Lednice Lednice Galant a užít si tamní pobyt i s návštěvou Pálavy, novomlýnské přehrady a vinařských sklípků včetně ochutnávky světově proslulých produktů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup