RELAXACE A DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Přitom má relaxace spoustu benefitů přinášejících lepší fyzické i duševní zdraví a existující techniky mohou být použity téměř kdykoliv a kdekoliv.

Jak může relaxace zlepšit vaše duševní zdraví?

Relaxace redukuje stres a symptomy duševního onemocnění jako jsou deprese, úzkost a schizofrenie. Relaxace má též jiné přidružené benefity včetně:

· Snížení srdeční frekvence, krevního tlaku a rychlosti dýchání

· Redukce svalového napětí a chronické bolesti

· Zvýšení koncentrace a dobré nálady

· Snížení únavy

· Snížení agrese a frustrace

· Větší jistotu při řešení problémů
večerní relaxace

Jaké existují techniky?

· Jacobsonova relaxace – progresivní relaxace, která pracuje s napětím a uvolněním

· Vizualizaci, ve které si představíte obraz klidného místa

· Dechová cvičení – vhodná pro osoby co vystupují před větším počtem lidí

· Hypnóza

· Meditace

· Cvičení

· Všímavost

Způsoby, jak zahrnout relaxaci do Vašeho života:

Najděte si takovou techniku, která Vám opravdu funguje a dokážete ji tak zahrnout do každého dne, i kdyby se mělo jednat o pár minut denně.

Pokud Vás zajímá technika všímavosti, tak Vám pomohou omalovánky, díky kterým se budete soustředit na daný okamžik a odvedete tak pozornost od rušivých myšlenek. Tato technika se dá rozšířit o tzv. art-terapii.

Udržování zdravé rovnováhy mezi pracovním a osobním životem je nejúčinnější m prostředkem jak si pomoct ve zvládání stresu a odpočívání.
obrázek meditace

Velmi dobrá a odborníky ověřená implementace je zaměření se na maličkosti, které Vám dělají radost. Skočte si na masáž, kupte si nějakou drobnost, nebo se jen tak projděte v přírodě. Cokoliv Vám udělá radost, můžete každý den použít.

Pokud si stále nevíte rady, jakou techniku zvolit. Anebo se Vám nedaří některou zvládat, tak je zde ještě možnost oslovit odborníka. V dnešní době se těmito technikami zabývá spousta terapeutů a koučů.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup