Pojistit se můžete také proti škodám, které způsobíte v občanském životě

V životě existuje celá řada situací, do kterých se můžeme dostat. Velice snadno se například může stát, že někomu způsobíme škodu, aniž bychom chtěli. Může to být škoda nejen na majetku, ale třeba také na zdraví. Myslete na to, že pro tyto situace je vhodné chránit sebe, ale třeba také svou rodinu. Taková pojistka se vám o to více může hodit například v zahraničí, kde by pro vás placení dané škody z vlastních zdrojů bylo příliš nákladné.

Pojistka, která se vám vyplatí

Pro každou pojistku je důležité, aby měla svůj smysl a aby se vám vyplatila. Pro účely škod, které způsobíte v rámci občanského života, slouží pojištění odpovědnosti občana, které nabízí celou řadu výhod. Pokud se pojistíte právě prostřednictvím takové pojistky, tak získáte:

lakoz.cz_ergo_cz_uvodni

  • Ochranu celé své rodiny
  • Platnost pojištění po celém světě
  • Netýká se vás spoluúčast

Aspoň tímto způsobem to má nastaveno například pojišťovna ERGO. V rámci těchto pojistek často hovoříme také o pojištění proti blbosti, což je lidové označení pro tento typ pojištění. Je to zkrátka pojištění na vaši „vlastní blbost“, kvůli čemuž někomu způsobíte újmu. Důležité je, že taková pojistka vám zajistí obvykle ochranu celé rodiny či celosvětovou platnost. Je to tak výborné zejména pro situaci, kdy jste na dovolené.

Jak vypadá taková dobrá pojistka s dobrými parametry?

S ohledem na parametry pojistky třeba u zmiňované pojišťovny ERGO, můžete například také takto pojistit členy společné domácnosti, pokud budete sami pojištěni, nemusí se tedy jednat nutně o vaši rodinu, ale například o přítelkyni či přítele. Kromě toho je výhoda samozřejmě také nulová spoluúčast, jak jsme zmiňovali výše. Pojišťovna ERGO nabízí také jednotné limity pro škody na zdraví a škody na majetku či škody finanční. Je zde k dispozici několik variant, a to od 3 do 10 milionů korun.