Kam s dětmi na výlet? Jižní Morava

Jaro je skoro tu a čas výletů také, kam s dětmi na výlet na Jižní Moravě? Zde je pár tipů.
Brno
Brno je město, kde je spousta atrakcí pro děti i dospělé. Můžete zde navštívit například zoologickou zahradu, která nabízí i vláček, zajímavosti, samozřejmě zvířata a spoustu vyžití pro děti jako lanové centrum nebo dětské hřiště. K dispozici je i restaurace, kde při jídle můžete koukat na tygry a spousta stánků s občerstvením. Také se nebudete nudit za deště, je zde několik dětských center a herniček. Můžete své ratolesti vytáhnout například do Bonga, kde je i spousta sportovních vyžití nebo VIDA centra, tam si zase užijí malí vědátoři. Za návštěvu také stojí hrad Špilberk s krásným parkem, Denisovy sady, Lama centrum na Hádech nebo Mariánské údolí s bobovou dráhou.
maminka s dítětem
Mikulov
V okolí Mikulova najdete spoustu vinic, ale také krásné výlety a túry. Můžete si udělat výšlap na Svatý kopeček, navštívit jeskyni Na Turoldu, podívat se do Chráněné krajinné oblasti Pálava, zříceninu Děvčičky, která se nachází kousek od Pavlova. V samotném Mikulově můžete navštívit zámek a zámecký park nebo třeba kostnici. Když vyjedete kousek dál od Mikulova narazíte na krásný Lednicko-Valtický areál a zámek. V Novém Přerově budou děti nadšené z farmy, kde se mohou svést i na koních.
Znojmo
Znojmo není jen město skvělých okurek. Nabízí krásné výlety pro vás i vaše děti. Přímo ve Znojmě najdete spoustu dětských hřišť, herniček a koutků, venku zase historické náměstí jak horní, tak dolní, hradby nebo lázně. Vaše děti budou nadšené i z muzea motorismu. Kousek od Znojma se můžete podívat na zříceninu Nový Hrádek a národní park Podyjí, zříceninu hradu Cornštejn, zámek v Jevišovicích, areál československého opevnění Šatov, zámek Uherčice nebo zámek Vranov nad Dyjí.
děti na procházce
Hodonín
Město Hodonín také nabízí spoustu vyžití například zoologickou zahradu, která sice není nikterak velká, ale děti se zde nudit nebudou. Můžete si vyzkoušet stezku na salaši Travičná, kde se budete učit ekologii a pro děti jsou zde herní atrakce. Za návštěvu stojí i 3 D lanové bludiště přímo v Hodoníně, zámek Milotice nebo třeba Skanzen Strážnice.
Blansko
Krajina okolo Blanska je známá především její krásou a přírodním úkazem propasti Macocha. Přímo u propasti se můžete plavit na lodičkách do jeskyní, projít si jeskyněmi až do samotné propasti, vyjet lanovkou nad Macochu nebo se jen tam projít touto krásnou oblastí. Pokud chcete jiné vyžití, než je propast a jeskyně, můžete popojet k Boskovicím a svést se na koních na Farmě Ch. nebo se podívat na zříceninu hradu Holštejn. Jedinečnou zahradu a krásné interiéry na vás čekají i na Zámku Lysice. Podívat se můžete také do Westernového městečka Boskovice, kde si program najde každý z vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup