Žijeme v malém bytě

I malý byt můžeme zařídit tak, aby se v něm dalo „volně dýchat“. Musíme u toho ovšem hodně přemýšlet, plánovat, přesně měřit a být praktičtí i kreativní zároveň. Základní rada zní šetřit místem v každé místnosti. Využít doslova každý centimetr z jejího prostoru.
malá kuchyňská linka
Hodně pomůže, pokud si můžeme dovolit co nejvíce nábytku na míru a kvalitního nábytku s úložnými prostory. Taková investice se v „minibydlení“ rozhodně vyplatí. Začneme již v předsíni. Dobré je sem pořídit velké vestavěné skříně, kam uložíme co nejvíce věcí. V kuchyni se hodí kuchyňská linka a potravinová skříň na míru. Také „odlehčený“ jídelní kout. Stůl a židle volíme z tenkých kovových materiálů nebo plastu s „průhledným efektem“ Další možností je využití multifunkčních variant spotřebičů, které nám v domácnosti pomáhají. Například pračky s integrovanou sušičkou, multifunkční sporáky, kuchyňské roboty, robotické vysavače a jiné. V koupelně instalujeme prostorné skříňky na míru zavěšené na stěně.

Pokračujeme do obytných místností. V obývacím pokoji to s nábytkem nepřeháníme. Stačí tam umístit nějakou hezkou rozkládací sedací soupravu s křeslem, konferenční stolek s úložnými prostory, televizní stolek a několik „levitujících“ skříněk. Je to elegantní a šetříme vzácné místo! To platí i pro ložnice. Zde je základní věcí kvalitní postel s kvalitní matrací. Pak přidáme jen noční stolky, případně kosmetická stolek s křesílkem či taburetem. A samozřejmě nábytek na oblečení a prádlo. Ideální jsou opět vestavěné skříně ke stropu, nejlépe na míru. Ty nám dovolí využít opravdu hodně místa. Podobně postupujeme v dětském pokoji. Zde se hodí umístit patrové postele, postele s úložným prostorem. Hezké a pro místo úsporné jsou postele vyvýšené, poskytující různé varianty uložení nejen lůžkovin, ale také hraček, knížek a spousty dětských pokladů!
malá jednoduše zařízená ložnice
Rada závěrem zní – neshromažďovat v bytě věci, které jsme již dlouho nepotřebovali a podobně už ani nikdy potřebovat nebudeme! Pravidelně všechny věci třídíme a staré nepotřebné z bytu odstraňujeme! To ovšem platí pro bydlení malé i větší!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup