Solární sprcha nepatří pouze k bazénu

Solární sprchy se liší zejména velikostí zásobníku, v němž se ohřívá voda na přijatelnou teplotu. Výhody těchto výrobků jsou zjevné na první pohled, slunce v nich ohřívá vodu, aniž byste mu museli za jeho službu platit.

zahradní sprcha

Solární sprcha je víceúčelový výrobek

Zahrádkářské kolonie – docela častý jev, s nímž se můžete setkat v osadách pěstitelů zeleniny a ovoce. Voda ohřátá sluncem může být jen vlažná, a přesto bohatě vystačí na běžné zahradnické práce (oplachování výpěstků, zahradnického nářadí, obuvi a rukou), a to v průběhu téměř celého roku. Může být funkční i na jaře a na podzim a zazimovat ji lze pouze s ohledem na mrazivé teploty.

Před vstupem do bazénu – dodržování hygieny při využívání zahradního bazénu je klíčové pro udržení čistoty vody a pro snížení prostředků bazénové chemie. Šetříte svůj čas a energii a k tomu vám může být nápomocná solární sprcha chlorito.cz. Ohřívá vodu zadarmo, a pokud máte rozumně velký zásobník, využije jí i více osob. Měla by ovšem být umístěna v závětří, aby proudění vzduchu zbytečně nepůsobilo jako izolant a ochlazovač vody v zásobníku.

lehátka u bazénu

Při sportu – moderním hitem jsou v současné době trampolíny, máte-li podobný výrobek na zahradě, můžete dát svému tělu pořádně zabrat a pak se solární sprcha může hodit. Pochopitelně ji lze využít při sportování na zahradě nebo před domem, aniž byste museli vstupovat do koupelny, venkovní sprchování pod širým nebem je také příjemnější a více nabíjí energií.

Oplachování nohou – zejména v létě se hodí k tomuto účelu. Lidská chodidla totiž nesmírně trpí právě v uzavřené obuvi, např. v teniskách, kdy je příliš velké horko. Nejsme dnes tolik zvyklí chodit naboso a chladivá sprcha může přijít vhod jako výborný ? zdroj osvěžení. Musí být ovšem výrobek opatřen ventilem pro oplachování nohou a hodí se i směsná baterie, která reguluje teplotu vody, aby nebyla příliš horká.