Satén znamená luxus


Jestliže sháníte do své ložnice luxusní povlečení, které vám ale neudělá díru do rodinného rozpočtu, pak máte několik možností výběru. Jednou z nich je saténové ložní povlečení. Ačkoliv to zní vznešeně, jedná se o levné povlečení.

saténové povlečení

  • Satén je odedávna považován za vysoce kvalitní a také luxusně vypadající materiál, který dodá každému interiéru zajímavý a neotřelý nádech.

Luxusní povlečení ze saténu je vhodné do každé ložnice i do studentského pokoje. Je vyrobeno ze 100% bavlny, což zaručuje nejen zdravotní nezávadnost, ale také dlouhou trvanlivost.

  • I po několika praních zůstává stále v nezměněném stavu.
  • Máte tedy jistotu, že bude vaše povlečení stále velmi jemné na omak, hladké, lesklé a komfortní po celou noc.

Barevné variace, až zrak přechází

Saténový materiál má celou řadu dalších výhod z hlediska barevnosti. Povlečení z tohoto textilního materiálu může být například sněhobílé nebo zářit jinou jasnou barvou. Oblíbené jsou také varianty se vzory, na nichž jsou barvy syté a zářivé.

  • Je to dáno především tím, že se jedná o lesklý materiál, na kterém barvy krásně vyniknou.

Jak udržet satén stále svěží

Údržba saténu není nijak náročná a spočívá jen ve vyprání na 40 °C. Je ale zapotřebí prát ho obrácené do rubové strany. Tím prodloužíte trvanlivost barev. Také se nedoporučuje přidávat bělidla a chemická čistidla.

barevné povlečení

  • Zip by měl být pochopitelně zapnutý.
  • Je to nejen z toho důvodu, aby se do povlečení nedostalo ostatní prádlo, ale také proto, že pak bude pověšení povlečení bezproblémové.

Saténové povlečení by se mělo žehlit. A to také z rubové strany. Stačí nastavit žehličku na teplotu maximálně do 200 °C. Vyšší teplota by mohla látku poškodit.

  • Žehlení ale není náročné.
  • Saténový materiál není příliš mačkavý a nezanechává nevzhledné sklady, jako jiné, méně kvalitní textilní materiály.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup