Práce a pobyt v USA

Práce v USA může být skvělá zkušenost do života a zároveň je to zážitek na celý život. Abychom sem mohli vycestovat, tak samozřejmě musíme získat vízum.

Práce a pobyt v USA

Získejte vízum

USA je oproti Evropě úplně jiná krajina, jenž láká opravdu spoustu lidí, protože to můžeme zažít skvělé dobrodružství. Návštěvu této země můžeme zároveň skloubit s prací, kdy ti budeme nějakou dobu i bydlet, protože takto získáme opravdu hodně zkušeností a zdokonalíme si tento mezinárodní jazyk. Vzhledem k tomu, že se jedná o úplně jiný kontinent a také fakt, že si země hlídá, kdo se zde pohybuje, tak pro vstup potřebujeme povolení.

USA v noci

To může být ve formě víza, ovšem to má své podmínky, takže nemůžeme pracovat třeba jako uklízečka. Cestou můžou být výměnné pobyty, kdy budeme mít vízum na určitou dobu a vykonávat sezónní práci, kdy nemusíme být mnohdy ani studentem. To vše musím zařídit ze zahraničí, abychom po příletu do země měli všechna povolení. Je dobré si pozorně pravidla týkající se víza dobře přečíst, abyste s jeho získáním neměli žádné problémy a zároveň si našli, který typ pro Vás bude nejlepší.

Zelená karta

Dostat se do USA na delší dobu není nic jednoduchého, protože USA je na imigraci a cizince dost přísná, takže sen žít v Americe není jen tak lehce splnitelný. Povést se nám to může za pomocí zelené karty, jenž nám tu dává práva jako třeba bydlet a pracovat. Získat se dá přes zaměstnání, kdy si nás musí vybrat firma v této zemi. Další možností je, když máme v USA rodinného příslušníka s občanstvím, nebo třeba manžela či manželku se zelenou kartou.

cestování po světě

Můžeme také zkusit štěstí, protože každý podzim je pořádané loterie, kterou může vyhrát 50 000 lidí. Šance je sice dost malá, ale štěstí se může přiklonit právě k nám. Se získáním zelené karty v USAnám pomůže specializovaná agentura, jenž zastupuje právě cizince v USA a pomůže nám se vším okolo víz a zelené karty, abychom do této země mohli zcela legálně a v klidu odcestovat. Může to být cesta ke spokojenému životu v zahraničí, protože v USA takto žije mnoho Čechů.