Peníze nejsou nikdy jisté

Každý z nás ví naprosto přesně, k čemu jsou peníze důležité, a tedy ani nepochybuje o jejich důležitosti. Všichni víme, že je spousta věcí, které si nedokážeme vlastními silami opatřit, jež můžeme získat jedině tak, že si je od někoho koupíme, a to právě a pouze za peníze.

Všichni tedy víme, že peníze potřebujeme. Ale míváme je? A máme jich vždy tolik, kolik jich potřebujeme mít? Samozřejmě nikoliv. Někdy si jich vyděláme méně, než je žádoucí, někdy je příliš rychle utrácíme, a to někdy rozumně a někdy nikoliv, a důsledkem je pak stav, při němž už nejsme schopni platit dál.

mince ve studni

A když nemáme peníze vlastní, nemáme nejednou na výběr a musíme doufat v to, že nám na další utrácení snad někdo půjčí. A teoreticky bychom takovou možnost měli mít, protože je všude kolem nás různých finančních institucí, jež peníze nabízejí, habaděj.

Ale je realita opravdu tak růžová? Opravdu seženeme půjčku, kdykoliv ji potřebujeme? Jak kdy. Ten, kdo je na tom po ekonomické stránce dobře, pochopitelně nemívá se sháněním nějaké té půjčky potíže. Ale co ten, kdo je na tom zle, kdo si vydělává jenom učiněnou almužnu a navíc má i záznamy v registrech dlužníků nebo dokonce exekuce? Ten posledně zmíněný to má pochopitelně daleko složitější, tomu se ve finančních institucích nedůvěřuje a nezbývá, než aby tento běhal od jednoho poskytovatele půjček ke druhému v mlhavou nadějí, že snad někde uspěje. A uspěje, to ale teprve tehdy, když zmožen takovým usilovným běháním usedne doma k počítači a osloví nebankovní společnost. Protože nebankovní hypotéka od této je přesně tím, co potřebují zkomplikovaní a pomalu beznadějní žadatelé.

několik mincí

U takové nebankovní hypotéky je poměrně jedno, jak si žadatel po ekonomické stránce stojí. Hlavní tu je, zda může dát do zástavy za půjčené peníze svoji nemovitost a zda bude mít z čeho splácet. A je-li toto splněno, dočká se takový zájemce potřebných peněz. A to až překvapivě výhodně.