Kde si půjčují podnikatelé?

O podnikatelích kolují zpravidla fámy v tom duchu, že jsou tito, jak se říká, ‚za vodou‘. Že mají spousty peněz, a pokud to nedávají okázale najevo, je tomu tak jenom proto, že se jim jejich obří zisky daří ukrývat před berňákem, třeba do nějakých těch daňových rájů.
Jenže ve skutečnosti není situace mnoha soukromníků zase až tak růžová, tito se nemají tak, jak si lidé nejednou představují. Protože se sice dařit může, ale také nemusí, a ani ten z podnikatelů, který je nyní ‚ve vatě‘, nemá jistotu, že se bude mít dobře i zítra, za týden, měsíc či rok.
Je to totiž mimo jiné i otázka štěstěny, jak se podnikateli vede. A když se mu zrovna nevede, může mluvit o štěstí, když se mu dostane příležitosti jménem hypotéka bez dokládání příjmů.

vlastnictví

Právě v tomto případě se jedná o druh půjčky, který je pro podnikatele jako dělaný. Tady se totiž nikdo nestará o příjmy takového žadatele, jeho daňové přiznání nemusí sehrávat žádnou roli, stejně jako může být poskytovateli této půjčky lhostejný i nejeden zápis v registru dlužníků. Protože o to v případě hypotéky bez dokládání příjmů nejde.
Její kouzlo spočívá v tom, že žadatel dává peníze poskytující nebankovní instituci do zástavy svoji nemovitost, respektive si sežene někoho, kdo se za něj zaručí nemovitostí svojí, a to je dostatečná záruka na to, aby bylo vyplaceno až sedmdesát procent odhadní ceny takové nemovitosti, tedy domu, bytu, komerčního objektu, pozemku, chaty a podobně. Díky této záruce se už nikdo zbytečně neptá na další záruky.

kalkulačka

Když se jeden pro tuto půjčku rozhodne, může si být jist, že bude schválena do čtyřiadvaceti hodin od zažádání, a jakmile jsou potom podepsaná příslušná lejstra, jsou už peníze na žadatelově účtu rychlostí blesku. A tento je může použít na cokoliv, co si jenom umane.
Jedná se tedy o dokonalou nabídku, jež má jedinou – zato však logickou – ‚vadu na kráse‘. A to tu, že je nutno půjčené peníze i s úroky podle dohody vrátit. Což je ale logické a nepřekvapující. A díky flexibilně nastavené době splácení a výši splátek to ani není problém.