Kam na dovolenou?

Nemůžete se dočkat dovolené. Chcete vyzkoušet něco nového, nebo nedáte dopustit na staré dobré Chorvatsko? Sníte o procházkách po spletitých uličkách Lisabonu? Nebo vám učarují Chorvatské pláže, nad kterými se tyčí vysoké hory?
Jadran a zase Jadran
Chorvatské pobřeží je snad nejoblíbenější destinace českých turistů. Čisté moře, apartmány i hotely, snadná doprava, dobré jídlo lákají každoročně davy rekreantů. Výhodou je také žádná velká potřeba umět další cizí jazyk, s trochou snahy se v Chorvatsku bez problémů domluvíte česky.
A kam v Chorvatsku? Krásná Brela se zátokami a skalisky, perla Makarské riviéry? Nebo snad Omiš a jeho historické centrum? Dubrovník nebo ostrov Korčula?malebná ulička Lisabonu.jpg
Za olivovým olejem
Fascinující a tajuplné řecké ostrovy, mezi nejznámější patří Kréta se starověkými paláci jako je třeba Knóssos, Kos a jeho Hippokratův platan, Zakynthos, kde můžete potkat v zátokách želvy, Kypr, smaragdový ostrov Korfu, světoznámý ostrov Santorini s bílými domy a další. Je snad nemožné je navštívit opravdu všechny.
Nebo navštivte Olympskou riviéru a nezaleknete se ani výšlapu na horu Olymp. Krásné Athény, Soluň, Delfy, Řecko toho dokáže hodně nabídnout.
Portské víno
Vzdálené a nepříliš známé Portugalsko vás oslní svými plážemi, vínem, portugalštinou a hlavně památkami. Nádherný Lisabon, jehož uličky prý připomínají Prahu a Belémskou věž nebo Porto s mostem Ludvíka I. nebo ostrov Madeira a jih Algarve, kde je teplé moře a skvělé podmínky pro surfování.Příjezd na Korčulu.jpg
Kapka exotiky
Kapverdy, deset ostrovů v Atlantiku. Bývalá portugalská kolonie. Víte, že název znamená portugalsky Zelený mys? (Cabo Verde) Nachází se poblíž západní Afriky. Snad nejkrásnější je ostrov Boa Vista. Dlouhé bílé pláže, písečné duny a moře vás přímo lákají koupat se a relaxovat. Bohatý mořský život nadchne všechny potápěče i „nepotápěče“ a rozhodně si nesmíte nechat ujít jízdu na čtyřkolkách písečnými dunami.