Jak odcházet z kadeřnického salonu se spokojeným výrazem

Mnohdy se stane, že jdete ke kadeřnici či kadeřníkovi a vysvětlíte, jak byste se chtěli nechat ostříhat či obarvit nebo dokonce obojí a poté odcházíte s kapucí na hlavě a jste rozčíleni z toho, co máte právě čerstvě vytvořeno na hlavě. Je to tím, že každý máme jinou představu o tom jak má dílo vypadat a taky dost je to o vkusu a umění stříhat a barvit. Někdy se stane, že vyhledáme kadeřnici proto, aby nám sestřihla jen konečky, a tím to končí. Jenže právě kámen úrazu je v tom, že kadeřnice většinou zastřihne konečky víc, než jsme čekali. Protože jsme se špatně vyjádřili. Zastřihnout konečky pro kadeřnici znamená, zastřihnout je až tam kam sahají roztřepení. Když chceme vlasy zastřihnutím ozdravit, je jasné, že roztřepené, zničené konečky musí pryč, pokud chceme jen vlasy zkrátit, rovnou musíme říct o kolik je má kadeřnice zkrátit.

kadeřnictví ve starožitném stylu
Do salónu přicházíme, ale často s jasnou představou

Tak kde tedy tkví ten problém? Všechny tyto problémy většinou bývají o komunikaci. Někteří chodí rovnou i s fotkou jak by to mělo vypadat, ale už si neuvědomují, že každému obličeji sluší jiný střih z důvodu, že jiné střihy se volí ke kulatému obličeji, jiné zase k hranatému, podlouhlému, atd. a pak se diví nad finálním dílem, proč nejsou tak krásní jako Ti na té fotce. Dále je potřeba nenechat se odbít a snažit se, co nejlépe vysvětlit, jak byste vlasy chtěli ostříhat a vysvětlovat to i v průběhu stříhání. A pokud se Vám nezdá, jak to kadeřnice stříhá, ihned se ozvat. Je možné, že se stane, že přijdete s jasnou představou jak, že to chcete mít, ale ihned přijde zklamání. Kadeřnice totiž nejlíp ví, jak se Váš typ vlasů bude chovat v tomto střihu. Může se stát, že společně najdete jiné východisko z této situace. Samozřejmě není na škodu přinést si fotku střihu, ale ne úplně počítat, že to u Vás bude vypadat úplně stejně. Můžete mít jiný typ vlasů, jinou tvrdost, atd. než Váš model z fotografie.

kadeřnické nůžky
Nechte si od kadeřníků poradit

Pokud máte kadeřnici, se kterou jste spokojeni, nepokoušejte štěstí jinde, tedy alespoň pokud nechcete radikální změnu účesu či barvy. Mohlo by se stát, že než se z Vás a Vaší kadeřnice stane tým, bude to nějakou dobu trvat. Dále pak můžete s kadeřnic či kadeřníkem zkonzultovat před stříháním, zda se Vámi vybraný střih hodí k Vašemu typu obličeje, zda se nový účes a barva budou hodit k Vašemu stylu, jak se dají vlasy stylovat atd.
Nebojte se o ničem mluvit a hlavně říct, že takhle to nechcete. Není nic horšího než mlčky sedět a potom čekat dlouhou dobu než Vám vlasy zase dorostou. Myslete na to, že ne vždy za výtvor může kadeřnice, i když vlasy stříhá ona. Vše dostatečně společně zkonzultujte a uvidíte, že budete odcházet spokojeni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup