Doma v bazénu jako u moře

Napadlo vás někdy, že byste svůj zahradní bazén mohli proměnit v pravé mořské lázně? Ano, i něco takového je možné, pokud do vody v nádrži začnete přidávat mořskou sůl.

mořská sůl

Záleží jen na vás, jaká koncentrace mořské soli v bazénu pro vás bude příznivá, ovšem v případě, že byste se chtěli koncentrací soli přiblížit skutečné mořské vodě, tak bude lepší, když něco podobného uděláte spíše v klasické vaně anebo jiné nádobě, neboť taková vysoká koncentrace by mohla způsobit poškození citlivých kovových částí vašeho bazénu. Každopádně, pokud máte zájem koupáním v bazénu blahodárně ovlivnit své zdraví, především zdravotní stav vaší pokožky, tak je to možné i s mnohem nižšími koncentracemi, zhruba od tří kilogramů na kubík vody.

Mořskou sůl budete jistě pravidelně využívat v případě, že je váš bazén vybaven salinizační jednotkou, ve které probíhá elektrolýza slaného roztoku. V takovém případě si při desinfekci bazénové vody vystačíte se solí a nebudete potřebovat kupovat další přípravky bazénové chemie.

Nicméně i bez salinizační jednotky lze mořskou sůl v bazénu využívat, ovšem současně při využití přípravků bazénové chemie, na které jste zvyklí, a které se postarají o to, aby žádné nežádoucí mikroorganismy ve vaší vodě ke koupání neměly šanci na přežití.
Každého jistě potěší, když bude moci své oblíbené zahradní koupání využít i k podpoře svého zdraví díky dobře známým příznivým účinkům mořské soli, kterou vyhledávají jak lidé s astmatem, tak především ti, kteří trpí různými ekzémy a dalšími chronickými zdravotními potížemi na kůži.

bazén

Ovšem abyste si splnili své představy o kvalitní mořské koupeli u vás doma, je nezbytné zakoupit si opravdu ověřenou, kvalitní sůl pocházející ze spolehlivých evropských zdrojů, která je určena pro bazény, a neobsahuje tak žádné nežádoucí příměsi, jež způsobují nepříjemné hnědavé zabarvení vody.