Bojujete s chloupky? Vyzkoušejte IPL technologii


Už jste sáhli po žiletce, vosku nebo epilátoru, ale chloupky stále nemizí? A slyšeli jste už o IPL technologii? Ještě donedávna tato metoda odstraňování chloupků byla výsada pouze kosmetických salonů, v poslední době si jí můžete pořídit v kompaktnější podobě i k vám domů. O co se tedy přesně jedná a jaké výsledky můžeme očekávat?

epilátor pro ženy

Metoda, kterou donedávna nabízely pouze kosmetické salony, je druh epilace, který za pomoci intenzivního pulzního světla působí přímo na vlasovou folikulu. Chloupek zničí a ten působením tepla vypadne a s postupem času přestává růst. Světlo je navíc naprosto bezpečné, jelikož působí přímo na tmavý chloupek a nepoškozuje okolní tkáň.

Použití přístroje je velmi jednoduché, stačí ho přiložit k pokožce a zmáčknout tlačítko, které vyšle impulzní světlo, to zamíří pouze na chloupky. Celá aplikace je sice delší než holení žiletkou, ale chloupky porotou daleko pomaleji a časem se jich můžete zbavit úplně.

IPL epilátory pro domácí použití si okamžitě získali přízeň žen po celém světě. Na trhu už v současné době můžete najít IPL epilátory od různých značek a v mnoha variantách. Cena u těchto zařízení je ale stále vyšší, pohybuje se od 5 do 14 tisíc korun. Ovšem jedná se o investici, které nebudete litovat. Výsledky uvidíte už po pár použitích, navíc spousta výrobců garantuje vrácení peněž, pokud nebudete s jejich výrobkem spokojeni.

bílé tenisky

Na co si dát pozor?

Při práci s IPL epilátorem buďte obezřetní a nikdy si sním, nesviťte do očí. Dbejte proto na to, zda má váš výrobek bezpečnostní mechanismus, který se zapne pouze při kontaktu s pokožkou.

Po ošetření IPL technologií, pokožku nevystavujte přímému slunci, právě proto je nejlepší začít využívat epilátor na podzim nebo v zimě. Navíc pokud pokožka není opálená, přístroj daleko lépe odstraňuje tmavé chloupky.

Paprsek by měl být zaměřený co nejlépe, tím bude efekt co nejlepší. Paprsek funguje na principu melaninu v chloupku, proto lepší výsledky mohou očekávat ti, kteří mají tmavší chloupky a světlou pokožku.