Jak si udržet opálení? Pomůžete si i s tím, co máte doma

Jedním z důvodů, proč se většina z nás těší na léto, je i krásné opálení. Přes zimu moc možností k opalování není. Tedy až na solárka anebo návštěvy exotických destinací. Ne vždy se ale podaří lidem přesně takové opálení, jaké by si ho přáli. Jak zbarvit svou pokožku do bronzova a co dělat pro to, abychom si opálení udrželi co nejdéle? Jak si udržet nádherné opálení mnohem déle? To se dozvíte v následujícím článku.
 
Dosáhnout krásného a výrazného opálení není tak úplně hračka. Je třeba dodržovat určité zásady, díky kterým opálení vydrží a nepřinese s sebou velká rizika pro naše zdraví. Snem snad úplně každého je být zkrátka dokonale opálený, a to co nejdéle. Ně každý má totiž tolik času, aby se mohl opalovat denně a stále obnovovat bronzové zabarvení pokožky.

118957-101

1. Peeling

Nejlepší je před opalováním svou pokožku pořádně vyčistit a zbavit ji tak odumřelých buněk. Nemusíte však ani investovat do kosmetických produktů, peeling si snadno a rychle vyrobíte sami doma. Poslouží vám například mletá káva či třtinový cukr. Některé ženy používají například lógr z kávy, který smíchají s olivovým olejem a trochou medu. Využít se tak dá například káva z přípravků jako je dripper Hario V60 apod., kde zůstává velké množství kávového lógru.

2. Správná ochrana pokožky

Každý touží po rychlém opálení, které dlouho vydrží. Ne vždy je to ale možné. Je důležité si uvědomit, že bronzovou pokožku je třeba budovat delší dobu. Pokud se hned na začátku léta vrhnete na slunce bez jakýchkoliv ochranných přípravků a pod paprsky strávíte hned několik hodin, abyste dosáhli opálení, riskujete spíše vytvoření rudých spálenin. Vybavte se proto kvalitními opalovacími krémy s vyšším stupněm ochrany a na začátku dovolené se na slunci pohybujte jen v kratších časových intervalech. Jen tak dosáhnete správného opálení, které bude dlouhodobé. Nejhorší, co můžete udělat, je to, že zcela neopálení se vystavíte několikahodinovému účinku slunečních paprsků. Spálíte se. Pokožka zrudne a za několik dní sice zhnědne ale pak se sloupe.

3. Hydratace pokožky

Stejně, jako je nutné použít opalovací krém před opalováním, je důležitá i péče o vaši pokožku po opalování. Na trhu najdete nepřeberné množství nejrůznějších produktů, ale velmi dobře poslouží jakékoliv tělové mléko, které napomůže regeneraci pokožky a zároveň jí dodá potřebnouhydrataci.„Zavlažovat“ však musíte i zevnitř. Proto dbejte na správný pitný režim. Ideální čistá neslazená voda. Pokud však máte s čistou vodou problém, tak ji můžete dochutit například šumivými vitamíny anebo šumáky s minerály.

4. Solárium raději vynechte

Jestli si budete chtít dopomoci k bronzové pokožce navíc ještě pobytem v soláriu, raději zbystřete. Samotné opalování na slunci je pro pokožku samo o sobě docela zátěží a pobytem v soláriu byste riskovali přinejmenším vznik nevzhledných pigmentových skvrn.

118960-101

5. Samoopalovací krém

Bohužel, ať už se o svou pokožku staráte jakkoliv, opálení stejně netrvá věčně. Pomocníkem vám však může býtsamoopalovací krém. Na trhu jich najdete velké množství v různých cenových kategoriích a opálení tak můžete být celý rok. Navíc u samoopalovacích produktů nehrozí riziko vzniku karcinomu pokožky.
6. Citlivá pokožka vyžaduje speciální přístup
Pokud máte citlivější pokožku, která zrudne I po krátkém pobytu na sluníčku, tak zbystřete. Problém s opalováním mají nejčastěji světlovlasí lidí, kteří se zpravidla velmi rychle spálí. Takoví lidé by měli na slunce chodit buď brzy ráno anebo odpoledne, spíše k večeru. Určitě by se měli vyhnout polednímu slunci, které je nejsilnější. Určitě se doporučuje používat speciální opalovací krémy s vyšším faktorem ochrany. Takový krém na opalování může mít faktor ochrany klidně 50 a víc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup